2. Átfogó önismereti személyiségkép készítése
3. Munkahelyi grafológia, pályaválasztási-
1. Előadások
A grafológia keretén belül az előadás előre meghatározott, grafológiát érintő témában, mint például: „Bevezetés a grafológiába”, „Az aláírások grafológiai értelmezése”, „A droggfüggőség jelei az írásban”, „Hazugságjelek felfedése az írásból”.
2. Átfogó személyiségkép készítése
Az átfogó személyiségkép-
Gondolkodás, intellektuális-
Ebben az esetben az értelmi képességek, az érdeklődés irányultsága, a figyelemmel kapcsolatos esetleges problémák, a koncentrációs képességek elemzése történik.
Munka, karrier: ez a terület az energiák feltérképezésére irányul, amiben a munkához való hozzáállás, munkatársakhoz történő viszonyulás, a rendelkezésre álló energiák felhasználása kerül megállapításra.
Érzelmi élet: Az író személy érzelemvilága nagyon fontos terület, itt képet kapunk az emocionális állapotról, a kiegyensúlyozottság, az agresszivitás, a sikerekhez való viszonyulás, vagy az erkölcsi beállítottság tekintetében.
Szociabilitás, társas kapcsolatok: a grafológus rámutat az egyén kommunikációs készségére, viselkedésére szűkebb illetve tágabb környezetében, hogy mennyire domináns, hogy milyen a problémákhoz való viszonyulása.
3. Munkahelyi grafológia, pályaválasztási-
Főleg rendezvényeken, szakmai eseményeken az érdeklődők által helyben készített írásminták alapján történő rövid szóbeli elemzés. Célja az érdeklődés felkeltése a grafológia iránt. A személyenként kb. tíz perces áttekintő gyorselemzés során a grafológus a személyiség főbb, legszembetűnőbb jellemzőire, a szellemi képességekre, az energizáltságra, akarati intenzitásra, érzelmi életre, munkavégzésre, társas kapcsolatokra és a pályaorientációra helyezi a hangsúlyt.
4. Gyorselemzések – részleges, vagy rövidített személyiségkép készítés
„Megfelelő embert a megfelelő helyre.”
A vezetéshez, a munkavégzéshez szükséges emberi tulajdonságok, képességek, a másokhoz való hozzáállás, a munkavégzés jellemzői, az érzelmi, indulati, akarati élet, az önmagához való viszony jellemzői grafológiai módszerekkel feltárhatók, így a kézírásban igen jó eredménnyel vizsgálhatók.
Egy adott munkakörre jelentkezők közül segíthet a grafológus azt a személyt kiválasztani, akinek a képességei és alapvető tulajdonságai a leginkább megegyeznek az adott munkakörrel kapcsolatos elvárásokkal.
A pályázók kézírása alapján feltárja a legfőbb erősségeket, azokat a területeket és személyiség jellemzőket, melyek az adott munkaköri kívánatoknak megfelelnek.
Rámutat arra, milyen mértékű a vizsgált személy szellemi, illetőleg fizikai terhelhetősége,
milyen a munkatempója, mi jellemzi munkastílusát, vannak-
A grafológiai eljárás segítséget nyújthat pályaválasztás előtt álló diákok és pályát módosító felnőttek számára.
Az analízis nem vizsgálja a jelölt magánéletét és intim szféráját érintő kérdéseket, kizárólag az adott munkakörhöz kapcsolódó érzelmi viszonyulódását.
Megrendelőlap letöltés PDF és Doc formátumban
Mgr. Otília Horňáková | Mobil : 0918 373871 | Email: hornakotilia@gmail.com